Děkuji za vaši registraci

Váš e-mail byl právě potvrzen. Děkuji Vám za důvěru a těším se, že budeme v kontaktu. Užijte si obsah a produkty Inner Everest! Ať Vás baví a pomáhají!

Neváhejte se na mě obrátit s případnými otázkami či připomínkami na email radka@innereverest.cz.

Nachytřete se zdarma!

Prozkoumejte blog Inner Everest

Rady, tipy, návody a know-how o NLP a o osobním rozvoji.

Stačí jedno sezení?
Osvěta o terapii
Stačí jedno sezení?

NLP (neurolingvistické programování) je známé jako velmi účinný nástroj a často se v souvislosti s ním mluví o tzv. „Singl session cure“, neboli vyléčení během jednoho sezení. Je to skutečně tak? Lze vyřešit problém během jednoho sezení? Přestože jsem „singl session cure“ zažila v roli terapeutky i klientky, jsem k němu velmi skeptická a dokonce tvrdím, že neexistuje…

Nejčastější mýty o terapii (nejen NLP)
Osvěta o terapii
Nejčastější mýty o terapii (nejen NLP)

O terapii koluje více mýtů, než pravdivých informací. V tomto článku si vysvětlíme a uvedeme na pravou míru 7 nepravd (či polopravd), které se týkají v podstatě jakéhokoli typu „povídací“ terapie, ať už jde o NLP terapii, kineziologii, nebo některou z forem psychoterapie. Leckteré mýty se týkají i koučinku, který se sice od terapie značně liší, ale společné prvky má. Vyplatí se vědět, co od takového sezení můžete očekávat, a co ne.

Emocionální zneužití – co to je a co s tím?
Pojmy aneb co je co | Tipy a rady
Emocionální zneužití – co to je a co s tím?

Pojem zneužití máme všichni spojený s fyzickým sexuálním znásilněním. Víte ale, že se lze dopustit znásilnění i na nehmotné úrovni? V psychologii se tento jev nazývá „emoční zneužívání“ (angl. emotional abuse). Jde o chování, které má za následek snížení sebeúcty a sebehodnoty oběti a vytvoření její psychologické závislosti na pachateli. Jak se z takové pasti vymanit? Nejen o tom je tento článek.

Může mi terapie uškodit?
Osvěta o terapii | Tipy a rady
Může mi terapie uškodit?

Jako všechno, tak i terapie má svá rizika. A čím účinnější metoda, tím jsou rizika větší. V tomto článku vás upozorním na hlavní rizika různých terapeutických přístupů a poradím vám, jak je minimalizovat. I přes svá rizika má totiž terapie smysl a velký potenciál změnit váš život k lepšímu. Na co si tedy dát pozor a jak s riziky pracovat? Čtěte!