fbpx

Individuální NLP koučink

Bezpečný prostor pro vaši vnitřní proměnu

Individuální NLP koučink

Bezpečný prostor pro vaši vnitřní proměnu

Co je to NLP koučink a jak funguje

NLP je metoda rozvoje osobnosti, která vznikla v USA v 70. letech 20. století. Vyvinula se z několika terapeutických směrů jako je gestalt terapie, rodinná terapie Virginie Satir nebo hypnoterapie. Ve zkratce by se dalo říci, že je to koncentrát nejefektivnějších terapeutických technik, které byly v té době dostupné.

Jak název neurolingvistické programování napovídá, jde o vědu o tom, jak přemýšlíme, jak se naše myšlení promítá do naší řeči a jak se řetězí do „programů“, které řídí naše chování.

NLP koučink nabízí bezpečný prostor uvědomit si, kdo jste, co chcete a co vás limituje. NLP také nabízí celou řadu technik, kterými můžete změnit to, co vás omezuje: odstranit negativní přesvědčení o sobě, zpracovat emoce a strachy nebo změnit některou svoji reakci a chování.

Uvědomování, pochopení

Změna, transformace

Co vám NLP koučink přinese

Začnete si věřit tam, kde se vám dosud sebedůvěry nedostává. Budete se cítit lépe ve své kůži. Načerpáte odvahu k činnostem, o kterých zatím jen mluvíte. Změníte způsob, jakým přemýšlíte o sobě i o světě. Dokážete věci, o kterých se neodvažujete ani snít. Prohloubíte své stávající vztahy a navážete nové. Dokážete lépe navigovat v konfliktech. Budete se umět za sebe postavit a udržet si zdravé hranice. A mnoho dalšího…

Sebedůvěra

Odvaha

Změna

Kvalita vztahů

Sny a cíle

Řešení konfliktů

Emoční stabilita

Prevence vyhoření

Jak probíhá NLP koučink

Hodinová sezení „face to face“

Každé NLP sezení trvá 60 minut (+/- 10 minut). Hodina je dost na to, abychom mohli jít dostatečně hluboko k podstatě problému, a dost málo na to, abychom měli čas zbytečně se v tématu babrat. Efektivně půjdeme přímo k jádru. Gró práce probíhá na osobních schůzkách. Jste-li z daleka, v karanténě či ohrožení viry, můžeme využít online formu.

Maximální flexibilita bez závazků

Žádné balíčky a předplacená sezení. Bezprostředně po koučinku se domluvíme, zda máte chuť dohodnout si další termín. Pokud ne, můžete kdykoli znovu zavolat a objednat se později. Je to jen a jen na vás, vy jste pánem svého procesu a tedy i počtu setkání. Koučinky se platí jednotlivě, vždy zpětně. Storna jsou bez sankcí – sázím na spolehlivost svých klientů a funguje to.

Pohodová přátelská atmosféra

Sice budeme občas řešit nepříjemné věci, ale i tak se můžeme společně zasmát a zavtipkovat. I já jsem jenom člověk. Každé sezení je prostorem pro vás – pokud potřebujete brečet, můžete, pokud si potřebujete z něčeho udělat srandu, můžete. Důležité je, abyste se dokázali uvolnit.

Otevřené otázky a „cvičení“

Moje úloha je především klást otázky a vaše zase hledat v sobě odpovědi. Neexistuje správná nebo špatná odpověď. Není to zkoušení ve škole. Jde o to hledat vaše autentické odpovědi, které nikdo nezná předem. Po většinu koučinku sedíme v křesle, ale může dojít i na tzv. NLP cvičení, kdy budeme chodit po místnosti. Nejedná se však o fyzická cvičení.

Jak začít? Vyplňte dotazník.

Chtěli byste vyzkoušet NLP koučink? Vyplňte tento krátký dotazník.

Následně se vám ozvu telefonem a dohodneme si termín a podmínky. Vyplnění dotazníku vás k ničemu nezavazuje. Za závazné objednání koučinku považuji až písemné potvrzení konkrétního termínu koučování.

  Jméno *
  Příjmení *
  Email *
  Telefon
  Kterou životní oblast potřebujete na koučinku primárně řešit? *
  Jak dlouho již trvají vaše problémy?*


  Kdy si přejete být kontaktováni?
  Co bych ještě měla vědět, než se spojíme?

  Jak koučink pomáhá klientům?

  „Již po několika koučingových sezeních s Radkou na sobě cítím posun. Díky vedení, které mi dává, postupně odkrývám, co se schovává za mými strachy a domnělými hranicemi. Na základě technik, skrz které analyzujeme moje problémy, pomalu získávám náhled na situace, do kterých se dostávám. Jsem sama překvapena, jak rychle jsem začala vnímat některé svoje problémy z nové perspektivy. Toto nové vnímání mi dává možnost svobodně si zvolit své jednání, až se příště dostanu do podobné situace. Musím říct, že tento styl práce mi velmi vyhovuje. Vidím na sobě posun, Radka mě provází a ukazuje mi praktické techniky, ale zároveň je schopna stát tiše v pozadí a nechat mě, ať sama poznám, co se za mým strachem skrývá.“

  Jana Krucká, Freelancer

  „Díky Radce jsem se vymotala ze začarovaného kruhu strachu ze ztráty zaměstnání, pocitu bezmoci, přehnané snahy po dokonalosti a začnu víc pracovat na svém sebevědomí. Ty slzy stály za to!  Vyplavily vše, co mě trápilo. Díky!“

  Alena Knížetová, MVČR

  „Setkání s Tebou plynulo přirozeně. Během 2 sezení se zásadně proměnilo vnímání našeho tématu, a zároveň jsme oba „zvítězili“. Vše mělo a má praktické dopady.“

  Marcela Olšjaková, Green Ways

  „Radka mně naučila podívat se na sebe jako na člověka, který nemusí mít nízké sebevědomí, který má být na co hrdý a má mnoho dobrých vlastností, Díky moc!!!!“

  Pavla Stehlíková, Savencia

  „Díky Vám jsem našel něco, co jsem jako malej ztratil a den co den jsem se to snažil najít. Byla to radost z toho co dělám a štěstí, že to dělat můžu.“

  David Palyza, Student

  „Přišel jsem s Tebou na vlastní životní pravdy, poskládal se mi znovu dohromady život a našel jsem cestu, kterou mám jít dál. Ukázala jsi mi nový pohled na svět, Moc díky.“

  Patrik J., CK Hory

  „Na posledním setkání do sebe všechno zapadlo jak dílky z puzzle… najednou jsem věděla, co chci v životě opravdu dělat a netýkalo se to jenom práce…“

  Pavlína Peršinová, Iveco

  „Oceňuji na Radčině přístupu trpělivost, vstřícnost a to, jak se umí ptát a naslouchat. Zajímá se o to, jak dále postupuji, a je v mém rozvoji opravdovým partnerem.“

  Tomáš Zdražil, Budget Bakers

  „Radka mě přiměla odpovědět si na otázky, které by mě nenapadlo v sobě hledat a už vůbec ne na ně hledat odpovědi. Na ME jsem pak neudělal žádnou velkou chybu, což vnímám jako pokrok.“

  Vojtěch Král, Reprezentant, orientační běh

  20 situací, kdy je vhodné jít na koučink

  1. Neuspokojuje vás současná práce. Postupně ztrácíte motivaci a zápal. Začínáte tam chodit s odporem a nesnášet pondělní rána.
  2. Jste zahlceni prací. Nedokážete si nastavit priority, žijete v chaosu a jste neefektivní.
  3. Neumíte říkat „ne“. Každému se snažíte vyhovět a valí se na vás spousta úkolů. Nemáte čas na sebe a pravidelně se dostáváte do stavu, kdy vás to vyčerpává a frustruje.
  4. Neustále o sobě pochybujete a nevěříte si.
  5. Máte spoustu nápadů a věcí, co byste chtěli dělat, ale zůstáváte u snění a mluvení. Pořád přemýšlíte a nedokážete se rozhoupat k akci.
  6. Ačkoli nechcete, stejně strávíte nemalou část dne nepodstatnými činnostmi, na sociálních sítích či u televize.
  7. Jste nespokojení v partnerském vztahu. Neradi se vracíte domů k partnerovi či partnerce. Často se hádáte a pořád o tomtéž dokola.
  8. Nemůžete žádný uspokojivý vztah najít, ačkoli se snažíte.
  9. Ukončili jste partnerský vztah a potřebujete to zpracovat a posunout se dál. Nechcete si příště vybrat podobného člověka a zažívat tytéž problémy znovu. Chcete se doopravdy poučit ze svého bývalého vztahu.
  10. Zažíváte konflikty, které se vás dotýkají a zatěžují vás. Ať už jsou to konflikty v práci nebo doma. Chcete je řešit, ale nevíte jak, nebo je zatím neřešíte úspěšně.
  11. Nevíte, co chcete. Stojíte na životní křižovatce a nevíte, kam se máte dát. Nemáte jasné cíle a směr a chcete ho najít.
  12. Přestalo vás bavit něco, co vás dříve naplňovalo: sport, koníček, práce, … Potřebujete porozumět tomu, co se stalo a zjistit, co dál dělat.
  13. Chcete změnit nějaké své chování a nejde vám to překonat silou vůle. Potřebujete něco začít dělat, přestat dělat, nebo dělat jinak. Přesto děláte pořád to staré dokola.
  14. Potkala vás v životě významná změna a vy se s ní potřebujete co nejrychleji vyrovnat. Možná potřebujete změnit svůj způsob přemýšlení, abyste v nové situaci uspěli.
  15. Snadno podléháte stresu, nervozitě až úzkosti. Kdykoli máte něco veřejně prezentovat, či jen jít za šéfem do kanceláře, polévá vás studený pot. Jste trémista.
  16. Potřebujete udělat důležité životní rozhodnutí a chcete si před tím srovnat myšlenky a být si jisti svojí volbou.
  17. Selhali jste, potřebujete se z toho otřepat, poučit a jít dál. Možná si i stanovit novou cestu.
  18. Často pociťujete nepříjemné pocity jako frustraci, smutek, nespokojenost, … Nevíte přesně proč, nebo matně tušíte. Chtěli byste to změnit.
  19. Máte cíl (profesní, sportovní, osobní…), který se vám nedaří dosáhnout a netušíte, kde je chyba. Zkoušíte všechno možné, ale nic nevede k cíli.
  20. Jste prostě jen zvědaví, zda využíváte svůj potenciál naplno a kam by vás mohl koučink posunout.

  Kdy nechodit?

  • Když nechcete ve svém životě nic měnit, jen se potřebujete vypovídat. Pozvěte kámoše na pivo či na kafe a máte to levnější.
  • Když potřebujete odbornou radu. Potřebujete-li poradit, jak něco udělat, protože vám chybí informace (např. o řízení firmy, nebo o zdravém životním stylu), pak potřebujete poradce, konzultanta či mentora, ale ne kouče.
  • Když chcete, aby se věci změnily samy a nejste ochotní pro to nic udělat, dokonce ani hledat odpovědi na zapeklité otázky. Pak potřebujete kouzelnou hůlku a abrakadabra, a to bohužel nemám a neumím.

  Zamyslete se!

  Sebekoučovací workbooky

  Zamyslete se!

  Sebekoučovací workbooky

  Zajímá vás téma motivace nebo jak mít pod kontrolou vlastní emoce? Potřebujete se posunout a nevíte jak na to? Vypracujte si jeden z mých workbooků. Nenajdete zde žádné všeobecné poučky a rádoby moudré rady, ale konkrétní a jasné postupy, jak zapracovat na změně. Workbook vás účinnými dotazy nasměřuje k nalezení vlastních funkčních strategií, které můžete ihned aplikovat.

  Čtěte!

  Inspirativní příběhy i užitečné rady

  Psaní je mojí velkou vášní. Od druhé třídy si s přestávkami píšu deník a od začátku podnikání v NLP sdílím své příběhy, poznání a ponaučení na blogu.

  Čtěte!

  Inspirativní příběhy i užitečné rady

  Psaní je mojí velkou vášní. Od druhé třídy si s přestávkami píšu deník a od začátku podnikání v NLP sdílím své příběhy, poznání a ponaučení na blogu.

  Přejít nahoru