TERAPIE

Chcete se cítit dobře ve své kůži, věřit si, umět se za sebe postavit v jakékoli situaci a navazovat a udržovat zdravé vztahy? Vyzkoušeli jste už kdejaké návody, jak si pomoci sami, ale nefunguje to tak, jak byste potřebovali? Pomůžu vám vyřešit vaše potíže od samotné příčiny v podvědomí. Disponuji celou řadou metod a technik. Mými hlavními nástroji jsou neurolingvistické programování (NLP) a kineziologie (vzpomínková terapie). Dále čerpám z poznatků integrální psychologie a spirálové dynamiky. Nabízím individuální sezení, kde se nejen vypovídáte, ale především najdete cestu k trvalé změně vašeho myšlení, chování i prožívání. V mé nabídce najdete i párovou terapii pro zlepšení komunikace ve vztahu.

Terapie vám pomůže, když:

  • Máte nízké sebevědomí, nevěříte si, podceňujete se a blokuje vás to v kariéře či ve vztazích.
  • Trpíte častými nepříjemnými pocity: strachy, úzkostmi, smutky, frustrací, vztekem…
  • Ostatní vám tzv. „skáčou po hlavě“, čili si k vám dovolují něco, co nechcete a překračují vaše hranice.
  • Jste si vědomi toho, že vás negativně ovlivňuje to, jak jste byli vychováni.
  • Špatně se vám říká „NE“, jste příliš hodní a vstřícní (až toho druzí zneužívají)
  • Nejste spokojeni ve svém partnerském vztahu, nebo hezký vztah nemůžete najít.
  • Přitahujete si do života stále stejný typ lidí a nevyhovuje vám to.
  • Nemáte dobré vztahy se svými rodiči a negativně vás to ovlivňuje.
  • Máte zdravotní problémy a tušíte, že alespoň část jejich příčin leží v psychice.
  • Odkládáte, prokrastinujete… zkrátka děláte něco jiného, než byste chtěli.

Co pro vás můžu udělat

Pomohu vám odhalit a změnit omezující podvědomé vzorce ve vaší mysli, které jsou zdrojem problémů. Bezpečně vás provedu takovými technikami, díky kterým se vytvoří nové spoje ve vašem mozku a vaše změna k lepšímu se pak přirozeně uděje, aniž byste museli něco lámat silou vůle.

Nejprve spolu odhalíme příčiny vašich potíží, které povětšinou leží někde ve vašich minulých zkušenostech. Vyslechnu si váš příběh, aniž bych ho soudila, jestli je dobrý nebo špatný. Společně také důkladně prozkoumáme, jakou změnu si ve vašem životě přejete. Následně se pustíme do tzv. intervenčních technik, které povedou ke změně. Tuto změnu na sobě ucítíte na konci každého sezení.

Služby a ceník

SlužbaSazbaCena
Individuální sezení úvodní 120 min.1 250 Kč/h2 500 Kč
Základní spolupráce – 5 indiv. sezení à 90 min.*1 332 Kč/h9 990 Kč
Dlouhodobá spolupráce – 10 indiv. sezení à 90 min.**1 193 Kč/h17 900 Kč
Párová konzultace 120 min.1 500 Kč/h3 000 Kč

* Předplatné na 5 sezení má platnost 6 měsíců od data platby a je nepřenosné (tzn. čerpá jedna osoba). Platba na splátky je možná. V takovém případě se cena navyšuje o 10-15% (10% při 2 splátkách, 15% při 3 splátkách). Platba na základě faktury před prvním sezením, resp. dle dohodnutého splátkového kalendáře.

** Předplatné na 10 sezení má platnost 12 měsíců od data platby a je též nepřenosné. Platba na splátky je možná s navýšením ceny: +5% při 2 splátkách, +10% při 3 splátkách, +15% při 4 splátkách. Platba na základě faktury před prvním sezením, resp. dle dohodnutého splátkového kalendáře.

Na závěr každé série sezení získáte 1 hodinu navíc zdarma. Tato hodina slouží k vyhodnocení celého procesu, míry dosažení cílů, případně ke stanovení dalšího plánu.

Nejsem plátcem DPH. Uvedené ceny jsou konečné. Úvodní sezení se platí na konci hotově nebo na účet, ostatní sezení vždy předem na účet.

Dohodnuté termíny lze měnit až do 10 hodin předchozího dne bez storno poplatků. Při pozdějším zrušení je poplatek 50% z ceny.

Jak si vybrat?

Co zahrnují jednotlivé služby a balíčky a kdy je který vhodný

Úvodní individuální sezení

Rozebereme, co vás trápí, co byste chtěli. Definujeme cíle a hlavní překážky, které potřebujete překonat. Identifikujeme příčiny vašich potíží a vysvětlím vám metody, kterými je možné tyto příčiny odblokovat.

Uděláme plán vašeho rozvoje, na kterém budete moci dále stavět. Odnesete si také první nástroj, jak sami sebe podpořit.

Pokud během prvních 15 minut zjistíte, že vám nesedím a nechcete se mnou svou situaci rozebírat, prostě odejdete a nic neplatíte.

Základní spolupráce – 5 sezení

Po zkušenostech vím, že „kouzelná“ super-rychlá řešení nefungují. Proto, pokud se po úvodní konzultaci rozhodnete se mnou dále spolupracovat, budu trvat na minimálním počtu 5 návazných 90minutových sezení.

Během nich odblokujeme příčiny vašich potíží a přiblížíte se svým cílům. Každé sezení bude zahrnovat tzv. intervenční techniku neboli „odblok“, tudíž vám garantuji citelný efekt po každém sezení.

Tento základní cyklus nastartuje vaši změnu. Je vhodný k vyřešení drobnějších překážek.

Dlouhodobá spolupráce – 10 sezení

Chcete-li se vydat opravdu do hloubky, odblokovat celý řetězec příčin vašich potíží a dosáhnout navenek viditelné změny, bude potřeba pracovat systematicky a déle. K tomu slouží tento roční balíček 10 sezení (à 90 min).

I tady platí garance efektu po každém sezení. Vždy budete odcházet s citelnou úlevou či pocitem posunu a změny.

Tento rozšířený cyklus využijete, pokud máte zásadní problémy se sebedůvěrou, hranicemi, apod., a z toho pramenící úzkosti a strachy.

Párová terapie

Párové sezení ve dvojici se hodí, pokud máte s vaším partnerem/partnerkou témata, ve kterých nenacházíte shodu, či o kterých nedokážete věcně a klidně komunikovat sami.

Je také vhodné, když máte problém, který se vám nedaří vyřešit, či nevíte, jak jej vůbec uchopit.

Můžeme společně řešit jakákoli témata týkající se vzájemného vztahu, ať už jde o rozdělení zodpovědností, vzájemný respekt, finanční otázky, či otázky intimity. Společně najdeme řešení, která budou vyhovovat oběma stranám a posílí váš vzájemný vztah.

Na párové terapii obvykle vyplavou na povrch individuální bloky každého z páru. Je proto dobré kombinovat párová sezení s individuálními, např. se základním balíčkem pro každého partnera/partnerku.

Jak budeme pracovat

Můžeme se sejít osobně na adrese Branická 107 v Praze 4, nebo se spojit online prostřednictvím WhatsApp (či dle domluvy Skype/Signal). Při online sezení si nezapomeňte vypnout všechny notifikace a oznámení na mobilu i počítači, abyste nebyli ničím rušeni, a zavřete se sami v nějaké místnosti s dobrým signálem.

Během sezení si dělám poznámky, abych udržela návaznost série terapií, ale žádné zápisy klientům neposílám. Máte-li potřebu si něco během sezení poznamenat, napište si to, nebo si třeba celé sezení nahrajte.

Není potřeba žádná speciální příprava, nicméně je dobré alespoň u první konzultace vědět, co chcete řešit (téma, problém, pocit…).

Frekvence sezení se odvíjí od vašich aktuálních potřeb. Obvykle se doba mezi sezeními pohybuje mezi 2 a 4 týdny.

Co se obvykle děje na terapii?

Sezení obvykle obnáší spoustu otázek, které vám budu klást. Na tyto otázky neexistují špatné odpovědi. Jedině vy máte manuál na svůj život a mým úkolem je „pouze“ pomoci Vám jej najít a zvědomit. Nejsem autorita, která vám bude říkat, co máte dělat.

Terapie dále zahrnuje tzv. intervenční techniky neboli techniky změny. Tyto obnáší různé vizualizace a práci s mentálními obrazy či jinými smyslovými vjemy. Nebo se může jednat o vžívání se do různých rolí… Některé techniky vyžadují pohyb v prostoru z místa na místo nebo přesedání z jedné židle na druhou… Některé techniky se provádějí se zavřenýma očima, jiné s otevřenýma – můžeme vybrat podle toho, zda je vám nepříjemné oči zavírat, nebo naopak. Někdy pracujeme s nedávnými událostmi a jindy jdeme více do minulosti, do dětství.

Při párové terapii používám pouze otázky, nikoli intervenční techniky. Budu moderovat váš rozhovor ke konkrétním výstupům a řešením, na kterých se shodnete.

Nejsem pro vás ta správná, když:

… se chcete jen vypovídat a politovat.

V takovém případě pozvěte kámošku na kafe a budete to mít levnější. Já vás samozřejmě na začátku přiměřeně vypovídat nechám, ale toto vypovídání je jen počáteční fáze, nikoli cíl terapie. Slouží ke zmapování vaší situace a k tomu, abychom zjistili, co a jak budeme dále řešit.

… očekáváte změnu o 180 stupňů za jedno sezení.

Zázraky na počkání se sice občas podaří, ale neumím a ani nechci je slibovat. Terapie je průběžná a dlouhodobá práce na sobě. Není mým cílem vyvolat okamžitý „WOW-efekt“. Mým cílem je vaše postupná, ale zato trvalá změna k lepšímu.

… Nejste ochotní jít ven z komfortní zóny a hledat neznámé odpovědi.

Terapie je naše společná práce. Nelze čekat, že si sednete a ono se samo všechno změní. Musíte se aktivně zapojit, spolupracovat se mnou, a někdy to může být náročné. Já vám umím pomoci, ale neumím, nemůžu a nechci dělat práci za vás.

Reference

Co o mně řekli moji klienti…

Poptávka terapie

Následující formulář slouží pro předběžnou poptávku terapie. Vaše objednání se stane závazným, jakmile si oboustranně potvrdíme konkrétní termín.