Rezervujte si 30minutovou konzultaci zdarma


Je-li naplněna kapacita, zanechte mi na sebe kontakt níže. Budu Vás informovat, když se uvolní místo.

Kdo jsem

Jsem Radka Evjáková

Osobním rozvojem se profesně zabývám od roku 2014. Od té doby jsem pracovala s řadou českých sportovců, kterým jsem pomáhala překonat psychické bloky při závodech. Školila jsem také trenéry v tom, jak se sportovci lépe pracovat po psychologické stránce.

Kromě toho jsem také koučovala manažery, podnikatele, ale i maminky na mateřské, zkrátka široké spektrum klientů. Rozmanitost mě baví. Mému nejmladšímu klientovi bylo 15 let a nejstarší klientce přes 70.

Nyní se posouvám od koučinků více k terapiím, tzn. více do řešení příčin potíží v minulosti. K NLP (neurolingvistické programování) jsem si v poslední době přidala vzpomínkovou terapii (více o metodách níže).

Když zrovna nepracuji s klienty, tak buď sama sedím na terapii či semináři, nebo čtu knihy a píšu články, nebo se věnuji svým koníčkům: hře na kytaru, zpěvu, svým psům nebo nějakému pohybu.

Co o mně řekli moji klienti…

O metodách

NLP

Neurolingvistické programování vzniklo v 70. letech 20. století v USA syntézou několika terapeutických směrů a dalších disciplín. Richard Bandler a John Grinder vytvořili NLP se záměrem studovat a dokázat napodobit nejlepší výkony v různých disciplínách. Chtěli porozumět vzorcům chování a rozhodování špičkových odborníků a na základě toho umět vychovat další takovéto odborníky. Pochopili, že excelence nevzniká jen tím, že toho člověk hodně ví, ale také a možná především tím, jak se svými znalostmi nakládá, jak přemýšlí a jak se chová.

To, co vytvořili, je soubor metod jak na jedné straně zjišťovat a poznávat podvědomé vzorce myšlení, chování a rozhodování člověka. A na druhé straně, jak tyto vzorce měnit. Jednoduše řečeno s technikami NLP dokážete změnit nastavení své mysli a tím i své chování.

NLP obsahuje stovky různých technik. Některé jsou relativně povrchové, jiné jdou do hloubky. Některé jsou techniky koučovací, jiné jsou terapeutické (řeší minulost).

NLP je tak velmi komplexní systém, díky kterému dokážeme řešit problémy v různých úrovních vývoje lidské mysli.

Vzpomínková terapie

Vzpomínková terapie vychází nejvíce z kineziologie a regrese, a jak název napovídá, umožňuje měnit podvědomé vzpomínky. Resp. závěry, které si váš mozek z těchto vzpomínek udělal a aplikuje je ve vašem současném životě.

Nezáleží totiž ani tak na tom, co jste prožili, ale JAK jste to prožili a jakou emoční stopu si z toho nesete. To, co se objektivně stalo, nedokážeme změnit. Ale to, jaký zápis události zůstává ve vašem mozku, to změnit lze. Právě díky vzpomínkové terapii.

Doslova každý okamžik vašeho života je zapsán ve vašem podvědomí a určuje vaše dnešní a budoucí chování a prožívání. Nevadí, že si většinu vzpomínek nedokážete vybavit. Ony tam jsou a ovlivňují vás.

Kromě vašich individuálních vzpomínek máte v myslích také řadu obrazů a filmů, které nejsou z vašeho života. Jsou z historie. Z kolektivního nevědomí. Všechno, čím lidstvo dosud prošlo, působí na váš současný život uprostřed moderních technologií. Vzpomínková terapie umí pomoci i s těmito vlivy kolektivního nevědomí.

Vaše vzpomínky vyvoláme z podvědomí a změníme jejich otisk ve vaší mysli tak, aby vás posilovaly.

Integrální psychologie

Integrální psychologii založil americký filozof a autor Ken Wilber (*1949). Wilber syntetizoval všechny psychologické směry, teorie rozvoje vědomí a spirituální praxe a vytvořil z nich jediný framework.

Tento framework umožňuje zvolit vhodný typ terapie podle úrovně rozvoje klienta. Podle toho, v jaké fázi rozvoje leží příčina vašich potíží, bude nejlépe fungovat pokaždé jiná metoda. Díky integrální psychologii tak dokážeme lépe zvolit přístup, který bude právě pro vás nejefektivnější.

Spirálová dynamika

Spirálová dynamika je bio-psycho-sociální teorie rozvoje lidského vědomí. Popisuje jak individuální rozvoj jedince, tak rozvoj celé společnosti. Spirálová dynamika rozlišuje zatím 9 stupňů rozvoje a také popisuje podmínky, které jsou potřeba pro postup z jedné fáze do další.

V každém z nás najdeme vždy vícero těchto fází (vrstev), které tvoří náš celkový světonázor a dynamiku našeho chování a rozhodování. Spirálová dynamika pomáhá pochopit naše vnitřní děje a předvídat náš budoucí rozvoj.