Chcete ze své největší slabiny udělat silnou stránku?

Díky GEOKOUČINKU® to půjde hravě, v přírodě a bez koučů!

Méněcennost, sebepodceňování, lenost, pasivita, netrpělivost, roztěkanost, zbrklost, nerozhodnost…

Každý máme nějakou vlastnost, která nám v životě dělá víc škody než užitku. A málokdo si uvědomuje, odkud se tato vlastnost vzala. Pojďte se připojit k menšině lidí, kteří dokáží svým slabostem porozumět a otočit je v přednosti!

Na tomto Geokoučinku® odhalíte svoji SILNOU STRÁNKU, o které patrně dosud nevíte. Zjistíte, co vám brání ji řádně využívat, čeho se obáváte a co s tím dělat. Uvolníte ENERGII a svůj POTENCIÁL!

Udělejte si čas na rozvoj TEĎ a ušetříte spoustu času s řešením budoucích problémů.

Jak to funguje?

Dozvíte se něco, co se v žádné knize nepíše

Na Geokoučinku® zjišťujeme informace zevnitř – z vašeho podvědomí. V knihách a na internetu najdete nekonečno rad a tipů na všechno možné. Jsou postaveny na cizích zkušenostech – buď individuálních, nebo skupinových (např. výzkumy). Jsou to cenné informace zvenčí. Nicméně každý prožíváme náš jedinečný příběh a máme jiné pocity i ve stejných situacích. Co funguje jednomu, nemusí fungovat jinému. Naše vnitřní světy se liší. Proto si na Geokoučinku® najde každý něco jiného a na otázky neexistují „správné“ a „špatné“ odpovědi. Vaše odpovědi budou pro vás vždycky správné a jejich hledání je důležitou součástí procesu.

Zvýšíte osobní sílu a rezistenci

Čím více se věnujete uvědomování sebe sama (například svých silných stránek), tím jste vnitřně silnější, lépe se v sobě vyznáte a nenecháte se tak snadno opít rohlíkem. Ztratíte-li některé jistoty v životě, snáze se pak opřete sami o sebe, o svou vnitřní sílu a odolnost.

Upevníte vztahy s blízkými a přáteli

Vezměte s sebou někoho, komu důvěřujete, koho chcete lépe poznat, s kým chcete utužovat vztah. Běžně spolu lidé řeší operativní záležitosti (co budeme dělat, kdo nakoupí…) nebo jiné lidi (čím vás naštval šéf, apod.). Geokoučink® je časoprostor, ve kterém povedete dialog na úplně jiné, hlubší, úrovni. Sdílet s někým svůj sebeuvědomovací proces vytváří silné pouto. Poznáte lépe nejen sami sebe, ale také vašeho parťáka – kamaráda, životního partnera, rodiče, sourozence… zkrátka koho si vezmete s sebou. Pomůžete si navzájem zlepšit sebe a své životy. A co víc stmeluje lidi než vzájemná pomoc a podpora?

Zvládne to každý

Na Geokoučink potřebujete jen mapu (kterou dostanete po nákupu), mobil s čtečkou QR kódů a parťáka. Vše, co máte vědět, je napsáno na stanovištích, která najdete podle mapy. Není potřeba žádné zvláštní vzdělání nebo zkušenosti.

Stanoviště jsou snadno nalezitelná, většinou umístěná ze zadních stran naučných tabulí. Po získání mapy a dalších podkladů můžete vyrazit kdykoli a s kýmkoli, klidně i opakovaně. Čtečky QR kódů jsou volně dostupné aplikace, které snadno nainstalujete. Prostě žádná velká věda!

Můžete jít i sami a odpovídat si pouze pro sebe. Ochudíte se o upevňování vztahů, ale zase se budete moci soustředit jen na sebe.

Bojíte se, že se o vás druhý dozví něco citlivého? Naši blízcí na nás vidí spoustu věcí, které se před nimi snažíme skrývat. Jinými slovy: Buďte v klidu, už to o vás stejně vědí!

Odhalení našich příběhů

Jak se nám povedlo přetavit sebepodceňování a lenost v něco konstruktivního? Podívejte se na 10minutový sestřih z celé trasy a nasajte atmosféru Geokoučinku® Silné stránky a výzva. Trasu procházíme s mojí partnerkou Pájou coby rovnocenní účastníci, tzn. nejsem zde v roli kouče, ale prožívám si taky svůj uvědomovací proces.

Níže v textu pak najdete shrnutí našich uvědomění.

Jak naše nejsilnější stránka souvisí se slabostí

Moje silná stránka, kterou jsem objevila díky Geokoučinku®, je schopnost SEBEREFLEXE. Umím ji tak dobře, že často padám až do sebepodceňování. A to už rozhodně silná stránka není. Naopak mi to v životě dost překáží a brzdí mě to. Zjištění, že moje sebepodceňování je jen přehnaná sebereflexe mě překvapilo. Navíc jsem sebereflexi nepovažovala za svou silnou stránku, ale spíš za samozřejmost. Došlo mi, že to zase taková samozřejmost není. Kéž by byla, že? Byla by to pecka, kdybychom tuto schopnost měli všichni…

Jak svou silnou stránku lépe využívat

Dále jsem zjistila, že potřebuju připustit NAMYŠLENOST. Uvědomila jsem si, že tuto vlastnost strašně moc nemám ráda a snažím se ze všech sil nebýt namyšlená. Raději se podceňuju. Když jsem si představila, že připouštím, že budu trochu namyšlená, úplně se mi to příčilo. Musela jsem to chvíli „rozchodit“. Naštěstí Geokoučink® je procházka a tak jsem si při chůzi mohla uvědomit, že když mám sebereflexi jako svou silnou stránku, nemusím se bát, že bych byla příliš namyšlená. Prostě mě to tam stejně nepustí. Jakkoli vám to může znít banálně, když podobný problém neřešíte, pro mě to bylo osvobozující. Můžu si dovolit být namyšlená, protože mi to vlastně stejně nehrozí. Toto uvědomění mi dodalo potřebnou sebedůvěru.

Moje partnerka zase nestrpí lidi, kteří se do všeho vrhají po hlavě a bez rozmyslu. Uvědomila si, že kvůli tomu, že se snaží taková nebýt, je zase pro změnu pasivní až líná. Přišla na to, že jestli chce mít trochu větší zápal a energii, musí holt připustit trochu bezhlavosti u sebe. Teprve když připustí, že bude občas „bezhlavá“, může začít využívat svou nejsilnější stránku, jíž je DOBRÝ ÚSUDEK. Sama byla překvapená, že její silnou stránkou je právě dobrý úsudek. Myslela si, že stejný úsudek mají všichni kolem ní. Ale když o tom více přemýšlela, došlo jí, že to tak zdaleka není, a že by měla plody svého úsudku více sdílet s druhými. Poznání, že její dobrý úsudek ji chrání před přílišnou bezhlavostí, bylo pro ni podobně osvobozující a dalo jí energii do práce.

Sebepoznání a prohloubení vztahu

Naše společná procházka byla tedy velmi obohacující. Já jsem nabrala sebedůvěru a moje partnerka zápal do práce. I když jsme spolu už 4 roky a řekneme si na sebe všechno, zase jsme se více poznaly navzájem.

Je přirozené mít trochu strach, co se o sobě dozvíte. Geokoučink® je stavěn tak, aby vám ukázal cestu, jak i s nepříjemnými věcmi pracovat.

A teď vy!

Chcete najít svou vlastní nejsilnější stránku a dovědět se, co vám brání ji pořádně využívat? Chcete také zažít úlevu a nadšení z toho, co se o sobě dozvíte? Vyrazte na tento Geokoučink®, ideálně ve dvou.

Není ostuda probírat s někým své neúspěchy. Všichni máme své slabosti a řešíme podobné problémy. Nebojme se je sdílet.

Kdo jsem a proč dělám Geokoučink®?

Radka Evjáková

Jmenuji se Radka Evjáková.

V roce 2012 jsem zjistila jednu zásadní věc: většina toho, co pokládáme za lidskou „povahu“, lze změnit. Bylo to na jednu stranu blbé zjištění, protože jsem najednou měla pocit, že si za své špatné vlastnosti můžu sama a že mám před sebou kopec práce. Na druhou stranu to ale bylo osvobozující. Můžu se změnit, jakkoli budu chtít. Mám to ve své moci!

O 2 roky později jsem se rozhodla tuto moc nad sebou učit druhé – můžeme ji totiž mít všichni. Od té doby koučuji a školím na volné noze. Pomohla jsem řadě sportovců přemoci nervozitu před závody, oživit svou motivaci a změnit své myšlenkové nastavení. Manažeři a podnikatelé se mnou zlepšili svoji produktivitu, komunikační schopnosti i vlastní psychickou stabilitu. Mladé ženy se mnou našly svoji vnitřní sílu a sebedůvěru v náročných životních situacích.

Geokoučink jsem vymyslela díky tomu, že jsem se jako horolezkyně neustále a ráda pohybovala v přírodě. Když mě v onom roce 2012 uchvátil osobní rozvoj, mělo to jeden háček: musela jsem místo do skal vyrazit do města a zavřít se v místnosti. Tehdy ve mně vyklíčila myšlenka propojení pohybu venku s rozvojem a už v roce 2013 jsem udělala první geokoučinkový experiment. Od té doby jsem různými Geokoučinky® provedla desítky lidí a otázky a témata vyladila tak, abyste mohli na trasu vyrazit i bez kouče.