Buďte skutečně vyrovnaní, spokojení a sami sebou!

Vše začíná u pocitů, které 99% lidí potlačuje a ignoruje. Naučte se je vnímat a rozumět jim, a už nikdy nebudete muset svou spokojenost předstírat!

Zlost, frustrace, naštvanost, uraženost, nervozita, zoufalství…

Kolikrát jste za poslední dobu něco řekli nebo udělali na základě těchto pocitů? Kolikrát jste litovali svých slov nebo činů? Reakce z nepříjemných emocí je většinou sebezáchovná, impulsivní a často nevede k výsledkům, které bychom si přáli. Naopak: vztahy se ještě zhorší, konflikty se vyhrotí, zoufalství se prohloubí nebo se cítíte ještě více uražení, ponížení či nervózní.

Dostáváte se nenápadně do začarovaného kruhu.

Nemusíte si toho zprvu ani všimnout. Většina z nás je dobře vycvičená v potlačování svých pocitů, a tak si jich všimneme až tehdy, když dosáhnou určité intenzity. A to už bývá pozdě. Začarovaný kruh už je v tu chvíli většinou roztočený na plné obrátky a my z něj nevidíme cestu ven. Trápíme se ve vztahu, v práci, prožíváme čím dál silnější frustraci, naštvanost, zlost či zoufalství.

Nenechte to zajít tak daleko, abyste sahali po antidepresivech, či nedejbože po alkoholu a jiných „pomůckách“! Naučte se řešit mírné nepříjemnosti a ony nikdy nepřerostou do velkých problémů.

Naučte se rozkrýt začarovaný kruh, dokud je snadné z něj vystoupit. 

Nikdo jiný nemá návod na váš život, jen vy sami. Geokoučink® vám umožní vydolovat nový návod přímo z vašeho podvědomí. Naučíte se interpretovat své pocity a budete vždy vědět, co máte dělat pro zlepšení v konkrétních oblastech.

Geokoučink® je procházka v přírodě se stanovišti. Na těchto stanovištích se nacházejí koučovací otázky, které vám pomohou porozumět právě vašim situacím. Žádné univerzální rady, ale vaše vlastní vnitřní moudrost!

Jak Geokoučink® funguje?

7kilometrová procházka v Modřanské rokli

 • Geokoučink je umístěn v Modřanské rokli v Praze.
 • Okruh má cca 6,5 km a 10 stanovišť. Jeho projití zabere cca 2 hodiny.
 • Na každém stanovišti najdete koučovací otázku, na kterou budete hledat odpověď cestou na další stanoviště.
 • Stanoviště na sebe navazují a je třeba je projít v daném pořadí. Každá otázka rozvíjí vaši předchozí odpověď.

Všechny podklady v jednom e-mailu, ihned po nákupu

 • Mapu, podle níž najdete stanoviště, dostanete e-mailem ihned po nákupu (formát PNG). Orientace v terénu je jednoduchá.
 • K tomu získáte praktické informace o trase a navíc  stručnou příručku Jak z Geokoučinku® vytěžit maximum (formát PDF). Budete tak vědět kde zaparkovat, kde si dát občerstvení, ale také jak přistupovat k otázkám na stanovištích, jak vést rozhovor apod. Příručka má 2 stránky A4 – žádná raketová věda.

Vyrazíte kdy chcete a s kým chcete

 • Záleží jen na vás, kdy a s kým vyrazíte. Trasa je garantována 3 měsíce od nákupu.
 • Můžete jít sami, ve dvojici, nebo v menší skupince přátel. Nejlepší je jít ve dvou.

S sebou mapu (viz e-mail po nákupu) a mobil. Nic víc.

 • S sebou budete potřebovat mapu, která vám přijde po nákupu do e-mailu ve formátu PNG (tu si buď vytisknete, nebo stáhnete do mobilu jako obrázek) a nabitý mobil s čtečkou QR kódů (jednoduše stáhnete libovolnou volně dostupnou aplikaci na Google Play nebo App store). Otázky na stanovištích jsou totiž ve formě QR kódů, které je potřeba mobilem přečíst.
 • Může se hodit malý notýsek pro případ, že byste si chtěli něco poznamenat. Kdo se hůře orientuje v terénu, doporučuji aplikaci mapy.cz v mobilu.
 • Nic víc nepotřebujete. Nejsou potřeba žádné předchozí znalosti nebo zkušenosti. Vše potřebné se dozvíte v zaslaných podkladech a na samotných stanovištích.

Jak tento Geokoučink® konkrétně probíhá?

Nahlédněte pod pokličku tohoto Geokoučinku®. Odhalím vám, o čem přesně je, a co přinesl naposledy mně.

Krok 1: Definovat konkrétní situaci k řešení

Abychom se vůbec někam dostali musíme na začátku definovat konkrétní situaci, kterou chceme řešit. Jedno z prvních stanovišť nás k tomu vybízí.

Když jsem tedy Geokoučink® sama procházela, nejprve jsem přemýšlela, kde mi nejvíc tečou nervy. Vybrala jsem situaci se svým psem, která se mi často opakuje, a sice když potkáme jiného, nepředvídatelného psa a schyluje se ke rvačce. Typicky bývá ten druhý pes na volno a jeho páníček má pozornost bůhví kde.

Krok 2: Jak se cítím a co mi to chce říct?

Dalším důležitým krokem je pojmenování pocitů v dané situaci a jejich pochopení. Několik následujících stanovišť se tedy ptá na konkrétní pocity a co nám přicházejí říct.

Ačkoli se považuji spíše za nebojácnou, musela jsem si připustit, že hlavní emoce, kterou v takových situacích zažívám je STRACH. Prostě se bojím a nevím, co mám přesně dělat. Jako příčinu jsem odhalila to, že nemám danou situaci pod kontrolou. Máte rádi věci pod kontrolou? Pak možná znáte tu frustraci a stres, když se vašemu vlivu něco vymyká a vy nevíte, co se stane, nedokážete ovlivnit něčí chování, apod. Narazila jsem na jedno ze svých velkých témat: potřeba kontroly. Je neskutečné, v jakých „blbostech“ se dají najít velká životní témata. Ani si neuvědomujeme, že to s tím také souvisí.

Krok 3: Co mi pomůže?

Jakmile víme, co potřebujeme, přichází to nejdůležitější: umět si to zajistit! Zjišťujeme tedy, co potřebujeme dělat jinak.

Kromě toho, že jsem si opět připomněla, že kontrolu je dobré občas pustit, přemýšlela jsem, co by mi v dané situaci mohlo zajistit přecejen více kontroly. Co byste udělali vy, kdybyste chtěli mít více kontroly nad nějakou situací?

Moje odpověď byla: KOMUNIKACE! V mé situaci figurovali další lidé se svými psy. Uvědomila jsem si, že jakmile pro mě začíná být nějaká taková situace nepřehledná a ztrácím kontrolu, můžu ji částečně získat díky tomu, že se zeptám, požádám o něco, třeba „chytněte si toho psa, prosím.“ Došlo mi, že jsem se dosud snažila skrývat to, že mám z dané situace strach. Což byl významný aha-moment.

Toto schéma je přenositelné i do jiných kontextů. Je pravda, že jakmile si v různých situacích přestávám být jistá v kramflecích, komunikuju spíš méně než více. Aby moji nejistotu nikdo nepoznal – pochopitelně. To se týká především různých pracovních situací. Jak tohle změnit?

Krok 4: Vše potřebné už umím, jen to v sobě probudit

Vědět, co máte dělat, nestačí. Potřebujete v sobě také najít patřičné schopnosti, abyste se v dané situaci opravdu dokázali takto zachovat.

Díky Geokoučinku® jsem si našla pomocnou schopnost, kterou už jsem měla dříve: „UPRDELISMUS“. Dobře, není to úplně krásné a spisovné slovo, ale pro mě nejlépe popisuje to, co v podobných chvílích potřebuju. A to je v tomto případě to nejdůležitější.

Tuto schopnost jsem si tedy připomněla a „přesunula“ do situací se psem díky dalším otázkám a návodům na stanovištích. Ulevilo se mi. Mohla jsem přestat řešit, co si kdo myslí a taky mi mírně ubylo napětí z toho, co se může stát.

O měsíc později: Jak to zafungovalo?

Musím uznat, že to určitý efekt přineslo. Přestala jsem tolik řešit lidi okolo a začala jsem se víc zaměřovat sama na sebe a na své vnitřní naladění, které pak vnímá pes a reaguje na něj. Jestli více komunikuju, to si nejsem jistá. Vlastně to díky notné dávce uprdelismu už tolik nepotřebuju a někdy se tak věnuju sobě a svému psovi, že nestihnu ani pozdravit (tímto se všem omlouvám a neberte si to osobně). Jsem klidnější a tím je klidnější i pes. To byl můj hlavní cíl. A na povídání nakonec také párkrát došlo :-)

Jaký smysl má řešit 1 banální situaci?

Někomu to připadá málo, že si během odpoledne najde řešení pro jednu jedinou, běžnou dennodenní situaci. Přece těch momentů, kdy se potřebujeme vyklidnit, je strašně moc! Jak pomůže zvládnout jeden z nich?

Pokud si vyberete situaci, která se vám opakuje denně, zlepší se vám každý den vašeho života. Navíc jedna změna vyvolává další. Někdy se tomu také říká „domino efekt“. Ani si neuvědomujete, jakou kaskádu spustí jedno naštvání, jedno rozčilení… Pravděpodobně nevíte co všechno je s čím propojené. Zjistíte to až tehdy, když uděláte malou změnu a začnete si všímat, kde všude se promítla. Moje zklidnění nervů se psem se například pozitivně odrazilo v mé pracovní produktivitě i v partnerském vztahu.

A nakonec: kdo chce moc, nemá nic. Jediný způsob, jak zlepšit svůj život, je začít prvním malým krokem, v jedné „bezvýznamné“ situaci.

Reference

„Geokoučink mi priniesol lepšie zhodnotenie situácie, zlepšenie myslenia v kritickej situácií, ovladanie svojich emócií, vačšiu rozvahu, lepší pocit sám pred sebou. Prechádzal som si ho sám, ale voči osobe s ktorou som riešil vnútorne konflikt, sa vzťah zlepšil. Geokoučink mi prišiel naozaj dobrý a prehľadný. Určitě by som ho doporučil.“

Peter Libič, Fitness trenér

„V závěru jednoho z geokoučinků jsem zjistila, že osoba, která mi leží v žaludku, nemá za cíl otrávit mi celý den, potažmo delší etapu mého života, ale jen mi nastavuje zrcadlo, ve kterém se odráží to, na čem bych sama měla zapracovat. A takových objevů bylo při každém geokoučinku víc.“

Michaela Syrová

„Když jsem poprvé slyšela o geokoučinku, byla jsem překvapená, co se pod tím skrývá. Úkoly byly zaměřeny na zamyšlení se nad sebou, nad tím, co a jak děláme, jak se cítíme atd. Občas bylo hodně složité hledat v sobě odpověď a přiznat si ji, ale stálo to pokaždé za to… Najednou jsem měla pocit, že ze mne spadl kus kamene. Pocit moci se nadechnout je k nezaplacení. Skutečně vřele doporučuji.“

Radka Vlková, Savencia

„Díky geokoučinku jsem zjistila, že existuje jiný způsob jak se vypořádávat s nepříjemnými pocity (emocemi), než jejich potlačování. Nejzajímavější byl pro mě okamžik, kdy jsem zjistila, co konkrétně postrádám k tomu, abych různé situace zvládala lépe, bez nepříjemných emocí. Geokoučink o emocích bych rozhodně doporučila.“

Pavla Vodičková, Student

Vydejte se na Geokoučink už dnes!

 • Procházka venku o příjemné délce 6,5 km
 • Kvalitně strávený čas se sebou samým nebo s blízkým člověkem/kamarádem
 • Konkrétní praktický závěr pro konkrétní situaci z vašeho života
 • Zmírnění nepříjemných a posílení příjemných pocitů
 • Vlastní prožitek místo nalejvárny informací
 • Strategie použitelná pro jakoukoli další situaci a problém
 • Možnost vyrazit kdykoli a třeba i opakovaně

To vše za symbolickou cenu:

350 Kč

A to není všechno!

Jako bonus dostanete sebekoučovací workbook Emoce pod kontrolou ZDARMA!

16 stran doplňovaček k sebereflexi

Zjistíte, odkud se emoce berou, proč a jak vznikají, a naučíte se nad nimi mít kontrolu. WORKBOOK vás seznámí se základními informacemi o emocích a následně vás provede sérií mentálních cvičení, díky kterým si utřídíte hodnoty a zjistíte, co potřebujete ve svém životě změnit pro svou větší spokojenost. Tento workbook se dopňuje s Geokoučinkem®.

Slouží k opakované sebereflexi a samostatně jej na webu koupíte za 190 Kč. Pouze na této stránce jej můžete dostat ZDARMA ke Geokoučinku® „Jak zkrotit emoce“!

Po zakoupení získáte veškeré podklady ke Geokoučinku: mapu, příručku a praktické informace. Vyrazit pak můžete sami nebo ve dvojici, kdykoli budete chtít (dostupnost trasy je garantována do 3 měsíců od zakoupení). Dále dostanete elektronickou verzi workbooku ve formátu PDF do vašeho e-mailu.

Udělejte si čas na rozvoj TEĎ a ušetříte spoustu času s řešením budoucích problémů.

Kdo jsem a proč dělám Geokoučink®?

Radka Evjáková

Jmenuji se Radka Evjáková.

V roce 2012 jsem zjistila jednu zásadní věc: většina toho, co pokládáme za lidskou „povahu“, lze změnit. Bylo to na jednu stranu blbé zjištění, protože jsem najednou měla pocit, že si za své špatné vlastnosti můžu sama a že mám před sebou kopec práce. Na druhou stranu to ale bylo osvobozující. Můžu se změnit, jakkoli budu chtít. Mám to ve své moci!

O 2 roky později jsem se rozhodla tuto moc nad sebou učit druhé – můžeme ji totiž mít všichni. Od té doby koučuji a školím na volné noze. Pomohla jsem řadě sportovců přemoci nervozitu před závody, oživit svou motivaci a změnit své myšlenkové nastavení. Manažeři a podnikatelé se mnou zlepšili svoji produktivitu, komunikační schopnosti i vlastní psychickou stabilitu. Mladé ženy se mnou našly svoji vnitřní sílu a sebedůvěru v náročných životních situacích.

Geokoučink jsem vymyslela díky tomu, že jsem se jako horolezkyně neustále a ráda pohybovala v přírodě. Když mě v onom roce 2012 uchvátil osobní rozvoj, mělo to jeden háček: musela jsem místo do skal vyrazit do města a zavřít se v místnosti. Tehdy ve mně vyklíčila myšlenka propojení pohybu venku s rozvojem a už v roce 2013 jsem udělala první geokoučinkový experiment. Od té doby jsem různými Geokoučinky® provedla desítky lidí a otázky a témata vyladila tak, abyste mohli na trasu vyrazit i bez kouče.