fbpx

Soft-skills & teambuilding outdoor

Teambuilding, který bude mít reálný dopad na práci týmu i po návratu do pracovního prostředí
Zlepšení měkkých dovedností zaměstnanců zábavnou formou venku
Zvýšení fyzické i duševní kondice lidí a jejich optimální pracovní výkon

Jak to funguje

Metody a princip Inner Everest pro firmy

NLP (neurolingvistické programování)

NLP je mocná metoda práce s lidskou myslí a jejími vzorci. Umožňuje nám získat lepší kontrolu nad svou podvědomou stránkou a tím větší svobodu ve svém jednání. Vychází z poznatků z lingvistiky, neurofyziologie a z několika psychoterapeutických směrů. Umožňuje nám chápat souvislosti mezi fungováním naší mysli a našim jazykovým vyjadřováním, identifikovat vzorce (programy) a přepisovat je tak, aby nám sloužily.

Trénink NLP zlepšuje komunikační dovednosti až na mistrovskou úroveň, zvyšuje schopnost zvládat emoce a využívat jejich potenciál ve svůj prospěch i prospěch okolí, snižuje míru stresu a toleranci vůči vypjatým situacím. A mnoho dalšího.

Spirálová dynamika (Spiral Dynamics)

Spirálová dynamika je model rozvoje jedince i celé společnosti, který vznikl na základě 20letého výzkumu amerického emeritního profesora psychologie Clare W. Gravese. Do dnešní podoby ji rozvinul Don E. Beck, jeden z oblíbených poradců Nelsona Mandely. Je nazývána bio-psycho-sociálním systémem, protože pojímá všechny 3 oblasti: biologickou, psychologickou a společenskou.

Ve firemním prostředí pomáhá pochopit a uchopit firemní kulturu, vyvolat a doprovázet její změnu, či zlepšit vůdčí dovednosti lídra týmu.

Hodně muziky za málo prostředků

Držíme se aktivit, které nejsou příliš náročné na přípravu a počet organizátorů, a přitom jsou velmi efektivní v tom, jaký dopad mají do praxe. Není potřeba organizovat složitou hru se spoustou různých aktivit a použitého materiálu. Extrémní aktivity navíc často ocení jen část týmu, ostatní z toho mají spíše trauma. Držíme se hesla "low production, high effect". Využití principů NLP v navržených hrách a aktivitách významně napomáhá zvyšovat efektivitu, aniž bychom museli sahat k produkčně náročným řešením.

Další předností je flexibilita - dokážeme v jednom dni zaujmout sporťáky i kavárenské povaleče a ještě jejich odlišné zájmy využít k posilování vazeb v týmu. Odlišnost podporujeme, respektujeme a učíme ji konstruktivně využívat.

Existuje řada vědeckých důkazů o tom, že kontakt s přírodou zlepšuje jak fyzické, tak duševní zdraví:

„Každý kontakt s přírodou během týdne snižuje pravděpodobnost zhoršení psychického zdraví o 6%“

Richard Mitchell, 2013, Social Science nad Medicine, vol. 91

„Chůze v přírodě snižuje:

a) subjektivně deklarovanou míru negativního přemýšlení o sobě

b) Aktivitu v oblasti subgenuální  prefrontální kůry, která je spojená s pocity smutku“

Gregory N. Bratman a spol., 2015, National Academy of Science of USA

Proč tedy nevyužít tento potenciál v rámci nejen teambuildingů, ale i rozvojových školení?

Zážitková pedagogika

Lidé si nejlépe a nejdéle pamatují to, co prožili. Učit se vlastním zážitkem je efektivnější, než jen poslouchat nebo se dívat. Proto v Inner Everest volíme často hru jako prostředek učení se. Každý je zapojen a každý si odnáší vlastní prožitek včetně jeho reflexe a integrace.

Hra

Kreativita a inovace se rodí tam, kde jsou lidé schopni si hrát. Při hře se přirozeně dostáváme do flow, žijeme v přítomném okamžiku a jsme bezprostřední. V pracovním kolotoči ale běžně na tuto schopnost zapomínáme a dokonce ji považujeme za podružnou. V Inner Everest ji považujeme za klíčovou, proto ji také rozvíjíme.

Pohyb

8hodinové sezení u počítače či na meetincích je každodenní realita většiny z nás. Tento způsob života je víceméně nevyhnutelný, nicméně neprospívá ani našemu tělu, ani rozvoji kreativity. A proto v Inner Everest chceme nabídnout pohyb, fyzickou aktivitu. Rozproudit krev v žilách, okysličit mozek, zaktivovat se. Opět tím podporujeme fyzické i duševní zdraví zaměstnanců a ještě vytváříme podmínky pro efektivní učení (právě okysličený mozek a proaktivita).

Není každý olympionik

Zároveň si uvědomujeme, že ne každý má vášeň pro sport a touží běhat celý den po lese. Naše programy jsou velmi flexibilní co do fyzické náročnosti a důraz je kladen na zdravý pohyb, nikoli na výkon. V rámci jednoho konkrétního programu jsme schopni nabídnout poměrně velký rozsah pohybové náročnosti: sportovci dostanou možnost se vybít a nesportovci se jen příjemně protáhnou. Z této diverzity týmu navíc dokážeme udělat přednost.

Příklady realizace

Teambuilding "Cesta do budoucnosti"
Teambuilding: "Efektivní spolupráce"
Outdoor workshop "Motivace a cíle"
Outdoor workshop "Rozhodnost"
  • Teambuilding: Cesta do budoucnosti
  • Teambuilding: Efektivní spolupráce
  • Outdoor workshop: Motivace a cíle
  • Outdoor workshop: Rozhodnost

Reference

„Když jsem poprvé slyšela o koučovacím geocachingu, byla jsem překvapená, co se pod tím skrývá. Úkoly byly zaměřeny na zamyšlení se nad sebou, nad tím, co a jak děláme, jak se cítíme atd. Občas bylo hodně složité hledat v sobě odpověď a přiznat si ji (samozřejmě nebyla veřejná), ale stálo to pokaždé za to… Najednou jsem měla pocit, že ze mne spadl kus kamene. Pocit moci se nadechnout je k nezaplacení. Skutečně vřele doporučuji.“

Radka Chábová, Povltavské mlékárny, Savencia

„S napětím jsme vyráželi ze startu a těšili se, co nás bude čekat na stanovištích. Kdo čekal, že se bude šplhat na strom nebo soutěžit v počtu dřepů, se mýlil. Úkoly vždy vedly k zamyšlení, ať už nad tím, co nám vadí a proč, anebo nad tím, co bychom si v nitru duše přáli. V závěru jsem zjistila, že osoba, která mi leží v žaludku, mi nastavuje zrcadlo, ve kterém se odráží něco, na čem bych sama měla zapracovat. A takových objevů bylo při každém Geo-koučinku víc.“

Michaela Syrová, Povltavské mlékárny, Savencia

„Setkání s Radkou plynulo přirozeně. Během 2 sezení se zásadně proměnilo vnímání našeho tématu „spolupráce“, a zároveň jsme oba „zvítězili“. Vše mělo a má praktické dopady. Skvělá metoda.“

Marcela a Ladislav Olšjakovi, Green Ways

O lektorce

Radka Evjáková

Zaměření

Rozvoj soft skills v pohybu a v přírodě

Teambuilding s přesahem do denodenní praxe

Individuální NLP koučink

Mentální koučink sportovců, školení sportovních trenérů

Obchodní a manažerská praxe

4letá manažerská praxe na pozici Brand Manager, Savencia Group

5 let vlastní podnikatelské praxe na volné noze

Spolupráce s firmami jako Komerční Banka, Business for Breakfast, Agencie TMT s.r.o., a dalšími.

Vzdělání

Francouzština se zaměřením na aplikovanou ekonomii, Univerzita Palackého Olomouc

Marketing služeb, NEOMA Business School, Rouen, Francie

Kvalifikace v NLP

Transpersonal Life Balance Coach

Mindsonar Professional

NLP Master Practitioner

Verbální a nonverbální komunikace

Kontakt

Spojte se s námi

Radka Evjáková

+420 602 437 041

radka@innereverest.cz

Vazovova 3211/8, Praha 4 Modřany

Údaje o společnosti a bankovní spojení
Radka Evjáková, zapsaná v živnostenském rejstříku, Úřad městské části Praha 12
IČ: 02122863, Č.Ú. 35-3656060237/0100